Poznaj Spartan!

Poznaj Spartan!

SPARTAN AST to firma zrodzona z pasji. Pasji do przygody, turystyki i aut terenowych. SPARTAN AST został stworzony przez grupę doświadczonych kierowców oraz mechaników aut terenowych, którzy tą pasją postanowili podzielić się z innymi. Chcemy dawać osobom bez doświadczenia i fachowej wiedzy możliwość realizacji marzeń o sportach offroadowych.

Od lat obracając się w środowisku krakowskiego offroadu turystycznego oraz rajdowego dostrzegliśmy braki w ofertach firm działających na tym rynku. Zauważyliśmy, że osoby zainteresowane offroadem a nie posiadające odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i technicznych możliwości, nie bardzo wiedzą od czego zacząć. Stąd też w roku 2015 postanowiliśmy uruchomić firmę, która łączy w sobie warsztat samochodowy, specjalistyczne i fachowe doradztwo, parking, szkolenia i organizację wspólnych wyjazdów, pozwalając na realizację marzeń offroadowych.

Celem SPARTAN AST jest pomoc poprzez zaoferowanie kompleksowej obsługi. Począwszy od wsparcia w wyborze samochodu, poprzez doradztwo na każdym etapie dostosowywania go do jazdy w terenie (w tym poszukiwanie i wybór części i akcesoriów), aż po późniejsze, stałe utrzymywanie auta w pełnej gotowości. Osobom nie posiadającym własnych garaży czy bezpiecznych miejsc postojowych zapewniamy możliwość przechowywania auta na ogrodzonym i monitorowanym placu parkingowym. Każdy właściciel ma zapewniony swobodny dostęp do swojego auta, tak aby w każdej chwili mógł zabrać go na weekendową wycieczkę lub dłuższą wyprawę. Samochody będące pod naszą opieką serwisową regularnie myjemy oraz przeglądamy pod kątem stanu technicznego, tak żeby nasi Klienci mieli jak najmniej nieprzyjemnych niespodzianek w trasie. Stała opieka naszych ekspertów pozwala na bezpieczne i pewne wkroczenie w świat offroadu. Nasi Klienci zawsze mogą liczyć na nasze wsparcie. Nawet w ekstremalnie trudnych sytuacjach w terenie, kiedy auto ulegnie awarii, bądź warunki terenowe przewyższą jego możliwości – przyjeżdżamy i pomagamy.

Misja
OFFROAD EXPERIENCE

Nasi Klienci otrzymują możliwość pełnego doświadczania przygody offroadowej bez obaw i stresów związanych ze sprawnością techniczną swoich aut. Pomagamy w wyborze i dostosowaniu samochodu terenowego, jego bezpiecznym parkowaniu, a dzięki stałej obsłudze serwisowej, dbamy o niezawodność w każdym czasie i miejscu. Dajemy możliwość realizacji pasji i marzeń o wyprawach terenowych osobom bez zaplecza technicznego i doświadczenia w zakresie mechaniki pojazdowej. Nigdy nie zostawiamy naszych klientów bez wsparcia i pomocy zarówno w chwili gdy ich auto utknie w terenie jak i gdy zepsuje się w trasie.

Odpowiedzialność społeczna

W SPARTAN AST wcielamy w życie zasady promowane przez amerykańskie stowarzyszenie treadlightly. Pamiętamy zawsze, że każda nasza działalność w terenie pozostawia po sobie ślad na środowisku naturalnym oraz w mentalności spotkanych przez nas osób. Dlatego też stosujemy się do obowiązującej na szlaku etykiety oraz zasad dbania o środowisko naturalne. Wiemy, że odpowiedzialne uprawianie sportu offroadowego, w tym pozostawianie po sobie dobrego wrażenia na napotkanych osobach, pozwoli nam w przyszłości na dalsze korzystanie z otaczających nas bezdroży i terenów otwartych. ... (czytaj dalej)

Nasze samochody

W SPARTAN AST posiadamy kilka samochodów 4x4 przystosowanych do jazdy w terenie. W chwili obecnej dysponujemy między innymi Jeepem Cherokee (XJ) Jeepami Grand Cherokee (ZJ i WJ), Nissanem Patrolem (Y61) oraz Nissanem Navarą (D22). Informacje o każdym z nich znajdziesz poniżej: