Wszyscy kierowcy ciężarówek świetnie zdają sobie sprawę, że spalanie tego rodzaju pojazdu jest niezwykle pokaźne. W związku z tym firma musi pokrywać niesamowicie duże rachunki za paliwo. Z tego powodu należy zastanowić się, czy ciężarówka na gaz przyniesie duże zyski i czy dla każdego kierowcy i każdej firmy transportowej będzie to dobry pomysł. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma faktami na ten temat.

Jaki gaz do diesla?

Na samym wstępie należałoby wyjaśnić, jakiego rodzaju gaz będzie idealny do większości ciężarówek. Mowa nie o LPG, które jest bardzo popularnym rozwiązaniem w samochodach osobowych, a LNG, a więc instalacja gazowa do diesla -> http://elpigaz.com/pl/instalacje-lpg-do-diesla/. Wielu posiadaczy osobówek z pewnością będzie zaskoczonych możliwością, jaką jest gaz do diesla, ale jest to obecnie w zasadzie na porządku dziennym. Koszty zamontowania takiej instalacji nie są przesadnie wysokie, a różnorakie badania dowodzą, że niezwykle sprawnie się one zwracają – zresztą, podobnie jest przecież kiedy mowa o LPG w samochodach osobowych. 

Jakie zalety ma ciężarówka na gaz?

Ciężarówka na gaz to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich firm transportowych, czego dowodem są różnorakie wyliczenia. Nade wszystko dzięki temu ilość pieniędzy wydanych na paliwo może zmaleć nawet o piętnaście procent, co podczas całego roku niemal codziennej jazdy może przynieść ogromne korzyści. TIR na gaz nie jest już przyszłością rodem z książek science-fiction, tylko zjawiskiem będącym na porządku dziennym. Ciężarówka na gaz jest świetnym pomysłem również dzięki temu, że ten rodzaj paliwa znacznie redukuje poziom głośności generowany przez pojazd, a jak również zmniejsza emisję CO2 do atmosfery. Same korzyści! Dlatego warto zainwestować w tę instalację.