Wszyscy kierowcy ciężarówek świetnie zdają sobie sprawę, że spalanie tego rodzaju pojazdu jest bardzo duże. Dlatego wszelkiego rodzaju firmy transportowe są zmuszone, by pokrywać abstrakcyjnie kosztowne rachunki za paliwo. Warto zatem zastanowić się, czy ciężarówka na gaz zapewni wymierne korzyści i czy dla każdego kierowcy i każdej firmy transportowej będzie to dobry pomysł. Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma informacjami w tej dziedzinie.

Jaki gaz do diesla?

Na sam początek należałoby wytłumaczyć, jaki gaz będzie dobry do większości ciężarówek. Mowa nie o LPG, które jest niezwykle powszechnym rozwiązaniem w samochodach osobowych, a LNG, a więc instalacja gazowa do diesla -> http://elpigaz.com/pl/instalacje-lpg-do-diesla/. Wielu kierowców osobówek z pewnością będzie zaskoczonych technologią, jaką jest gaz do diesla, ale jest to obecnie niemal na porządku dziennym. Koszty montażu takiej instalacji nie są przesadnie duże, a wszelkie badania twierdzą, że niezwykle sprawnie się one zwracają – tak samo sytuacja wygląda zresztą jeśli chodzi o LPG w samochodach osobowych. 

Jakie zalety ma ciężarówka na gaz?

Ciężarówka na gaz to świetne rozwiązanie dla wszystkich firm transportowych, o czym świadczą różnorakie wyliczenia. Nade wszystko dzięki temu koszty paliwa mogą zmaleć nawet o piętnaście procent, co podczas całego roku niemal codziennej jazdy może przynieść ogromne korzyści. TIR na gaz nie jest już przyszłością wywodzącą się z książek science-fiction, tylko zjawiskiem niezwykle powszechnym. Ciężarówka na gaz jest świetnym pomysłem także z tego powodu, że ten rodzaj paliwa w dużym stopniu redukuje poziom głośności generowany przez pojazd, a jak również redukuje emisję CO2 do atmosfery. Jak zatem widać, ciężarówka na gaz wiąże się z samymi korzyściami! Dlatego warto zainwestować w tę instalację.