Współczesny świat jest zdominowany nawoływaniami dotyczącymi ochrony środowiska. Trwa wielka transformacja energetyczna – paliwa kopalne zastępuje się mniej emisyjnymi wiatrem, wodą i słońcem. Odchodzi się też od plastiku. Wszystko to w ramach ograniczenia(e) mających miejsce zmian klimatycznych.

Ponadto, zasoby naturalne, którymi dysponuje nas Ziemia są zużywane. Wobec zastanych faktów, ponowne wykorzystanie zużytych już zasobów staje się rzeczą nieodzowną.

Segregacja odpadów, którą kojarzymy z naszych domów dotyczy także odpadów metalowych. Nie tworzy się jednak na nie specjalnych pojemników. Odpadów metalowych pozbywamy się na skupie złomu. Jest to o tyle zachęcające, że jeszcze można w ten sposób zarobić. Skupy z radością przyjmują jak największe ilości metali kolorowych, które po przetopieniu mogą dalej odsprzedawać doliczając swoją marżę.

Utylizuj i zarabiaj – jak działają skupy złomu?

Warto zacząć od określenia co się chowa pod pojęciem “metale kolorowe”. Zaliczamy do nich wszystkie metale oraz ich stopy, które nie zawierają w swoim składzie żelaza. Najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane metale kolorowe to przykładowo miedź, aluminium czy mosiądz.

Podobnie jak inne odpady podlegające segregacji, metale kolorowe można odzyskiwać. Konieczne są do tego odpowiednie zasoby i wystarczająca ilość odpadów.

Odkupione przez skup metale przechodzą segregację. Następnie po małej obróbce transportuje się je do hut. Huty przerabiają zezłomowany metal w pełnoprawny produkt. Taki produkt magazynowany jest w magazynach, skąd pokonuje drogę do kolejnych odbiorców.

Metale, które podlegają powyższemu procesowi to przeważnie metale i stopy, zawierające aluminium, miedź i mosiądz. Są to substancje często i chętnie stosowane w różnych sektorach gospodarki. Ich cechy chemiczne powodują, że posiadają wiele zastosowań. Co więcej – większość przedmiotów, z których korzystamy każdego dnia w mniejszym lub większym stopniu opiera się na metalach kolorowych.

Miedź oraz aluminium zaliczają się do najdroższych tworzyw, które można oddać na skupie złomu. Zatem jeśli zgromadzimy dużą ilość odpadów warto odwiedzić skup aluminium lub skup miedzi. Warszawa, Wrocław czy Kraków – w każdej miejscowości spotkamy tego typu miejsca.

Kto potrzebuje najwięcej miedzi?

Metale kolorowe ze względu na swoją uniwersalność są stosowane w wielu dziedzinach. Ich kurcząca się podaż sprawia, że generuje się popyt na odzyskane i obrobione surowce.

Odzyskiwanie metali jest kosztownym przedsięwzięciem. Nie zmienia to faktu, że jest to czynność w dalszym ciągu opłacalna. Recykling metali niesie plusy dla wszystkich zainteresowanych stron.

Klient indywidualny pozbywa się złomu z domu i oprócz tego zarabia. Skup aluminium i miedzi otrzymuje pożądany towar. Skup miedzi później zarabia na zakupionym produkcie sprzedając go hutom oraz pozostałym wykazującym zainteresowanie podmiotom. Jakie dziedziny gospodarki najchętniej pracują ze złomami? To zależy od tego, czym określony skup się trudni.

Skup miedzi – jakim branżom pomaga?

Miedź zaliczana jest do grupy metali półszlachetnych. Jest stosunkowo miękkim i nieskomplikowanym w obróbce pierwiastkiem. Cechuje się wysoką przewodnością elektryczną. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest liczne używanie jej w różnego rodzaju urządzeniach i systemach elektronicznych i elektrycznych.

Najczęściej odzyskuje się ją wtórnie ze zużytych przewodów i kabli elektrycznych. Spore ilości miedzi spotkać można też w wodociągach. Z miedzi korzysta chętnie branża budowlana – stosuje ją do produkcji rynien, parapetów i pokryć dachowych. Poza dobrym przewodnictwem elektryczności, miedź również sprawdza się jako wymiennik ciepła. Ta funkcja pozwala odszukać ten materiał w chłodnicach i radiatorach.

Cena miedzi na rynkach światowych jest dość duża. Zatem, jeśli po remoncie bądź wymianie urządzeń w domu zostało nam trochę tego rudego pierwiastka i chcemy odzyskać część poniesionych kosztów, warto odwiedzić skup miedzi. Warszawa jest miastem, gdzie dostaniemy za kilogram miedzi najlepszą stawkę. Jednak nie ma się czym przejmować – niemal wszędzie handel miedzią jest opłacalny.

Skąd odzyskać aluminium i komu je sprzedać?

Aluminium to następny wysoce ceniony metal. Używa się z niego w przemyśle lotniczym, stoczniowym, motoryzacyjnym, budowlanym, a nawet spożywczym. Jest plastyczny co daje możliwość dowolnego zmieniania jego kształtu. Każdy z nas pił kiedyś colę lub inny napój z puszki – puszki oczywiście wytwarza się z aluminium. Jest to tylko jeden z przykładów wykorzystania tego pierwiastka.

Aluminium można pozyskiwać z elementów samochodów, jak również z różnych elementów konstrukcji maszyn, blach czy instalacji. Wiele osób zbiera też puszki po napojach i dla dodatkowego zarobku oddaje je na skup aluminium.

{Warszawa czy przedmieścia – gdzie bardziej opłaca się sprzedać złom?|Czy skup metali to dobry pomysł na biznes?|Gdzie skupuje się najwięcej złomu?

Skupy metali kolorowych to przeważnie dobrze funkcjonujące biznesy. Produkcja złomu, mimo wszystkich apeli nie maleje. Wobec tego potrzebne są podmioty, które w bezpieczny i odpowiedni sposób zajmą się utylizacją.

Dobrym pomysłem wydaje się otworzyć skup miedzi lub skup aluminium. Warszawa jako stolica mogłaby być dobrą lokalizacją.