Dozownik mydła to obecnie podstawa wyposażenia niemal każdej łazienki, a przede wszystkim toalet w miejscach publicznych. Coraz więcej osób prywatnych oraz przedsiębiorstw decyduje się na to rozwiązanie. Niezwykle interesującą kwestią jest pytanie, czy dozownik do mydła działa tak samo jak dozownik płynu dezynfekcyjnego i czy nie ma przeciwwskazań, by do niego nalać płynu antybakteryjnego.

Jakie są rodzaje dozowników do mydła?

Rzecz jasna nie zepsuje to urządzenia, natomiast dużo bardziej zaleca się przeznaczony do tego dozownik płynu. Dozownik mydła dużo lepiej sprawdzi się w swojej pierwotnej roli. Zanim jednak podejmiesz się zakupu takiego akcesorium, dobrze jest zapoznać się z opisem dostępnych modeli i rodzajów takowych. Oferta na rynku jest bowiem zróżnicowana i bardzo ciekawa.

Przede wszystkim mamy dla przykładu automatyczny dozownik mydła, który jest najwygodniejszą opcją. Zapewnia przy okazji największy komfort w zakresie higieny, który jest nad wymiar istotny w miejscach publicznych. Drobną wadą tego rozwiązania jest fakt, że należy troszczyć się o jego zasilanie. Znacznie mniej kosztowną opcją jest dozownik do mydła, który wymaga naciśnięcia przycisku. Są dostępne modele, w których do zrobienia tego trzeba użyć dłoni, ale także dozowniki łokciowe.

Jakiego rodzaju dozownik mydła będzie odpowiedni do naszego domu, a jaki do firmy?

Lepiej zatem zdecydować się na bezdotykowy dozownik do mydła? To zależy od naszych potrzeb oraz funduszy. Tak samo sprawa wygląda, jeśli chodzi o dozownik do płynu. Powinniśmy zdecydować się na opcję, która mieści się w zasięgu naszych funduszy. W domu sprawdzi się dozownik dotykowy, gdyż dzielimy łazienkę tylko i wyłącznie z innymi mieszkańcami; trochę inaczej kwestia ta wygląda, gdy bierzemy się za wyposażenie toalety w banku czy innego rodzaju miejscu publicznym, w którym funkcjonują dziesiątki ludzi.