Wbrew obiegowej opinii rurociągi nie są szczególnie prostymi konstrukcjami. Łączą w sobie wiele części. Zwykle są one od siebie zależne lub wspierają się. Ich zadaniem jest zagwarantowanie doskonałego przepływu lub zapobieganie usterkom. Warto zdawać sobie sprawę, jak ciekawe są funkcje każdego z elementów rurociągu.

Kołnierze stalowe?

Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na kołnierze. Mają one za zadanie rozłożenie ciśnienia na dużej powierzchni, a ich struktura w dużej mierze zależy od funkcji. Z uwagi na odporność przed różnymi substancjami, największą sławą cieszą się kołnierze stalowe oraz te wytworzone z aluminium.

Kolana

Nieco poplarniejsze wśród amatorów są kolana, które odpowiadają za łączenie wszystkich rur. Mogą także zmieniać kierunek przepływu całego rurociągu. Jest to jeden z najbardziej potrzebnych elementów.

Zwężki

Warte uwagi są także zwężki, których funkcją jest – jak sama nazwa sugeruje – zwężanie przepływającego strumienia wody lub płynów innego typu. Istnieją także trójniki, które odpowiadają za rozgałęzienie konstrukcji, a także uchwyty i obejmy, które zapewniają pełną stabilność.

Rury to trundy temat

W przypadku gdy potrzebujesz fachowej pomocy, zaufaj firmie thomasgliwice.pl. Rurociągi to specjalność tej firmy. Pamiętaj, każdy element – zarówno jeśli chodzi o kołnierze stalowe, zwężki czy kolana – powinien być starannie dobrany i pasować do wszystkich pozostałych części rurociągu, aby ten działał sprawnie i bez szwanku.