Dzięki instalacji odgromowej zwiększa się bezpieczeństwo budynku. Czy jednak zawsze taka instalacja musi być przygotowana? Przepisy prawa dokładnie informują o tym, kiedy taka instalacja staje się koniecznością. Często piorunochron jest wymagana, gdy spłacamy kredyt hipoteczny.

Co z tą instalacją odgromową?

Taka instalacja musi pojawić się zawsze na budynkach, które wykonane są z materiałów łatwopalnych takich jak drewno. Należy zawsze taką instalację wykonać jeśli powierzchnia użytkowa jest większa niż 500 metrów albo wysokość budynku jest większa niż 15 metrów.  Jeśli chodzi o domy jednorodzinne to należy wykonać taką instalację, jeśli wskazuje na to wskaźnik zagrożenia piorunowego. Obliczenie dokonywane jest na podstawie określonych zasad. Specjalista dokonuje wyliczeń, na podstawie których można dowiedzieć się czy taka instalacja w budynku jest konieczna.

Nawet jeśli nie musisz – rozważ to

Z tego względu warto skontaktować się z fachowcami i zwrócić się z prośbą o pomoc. Firma http://bpegd.pl/ z miasta Gdańsk to na pewno będzie świetnym wyborem. Wykonać można taką instalacje również nawet jeśli nie będzie takiego wymogu na danym budynku. Wykonana instalacja odgromowa to szansa na poprawę bezpieczeństwa w budynku. Trzeba indywidualnie zdecydować czy chce się wykonać instalacje i jednocześnie ponieść koszty z nią związane.