Każde boisko powinno być przede wszystkim bezpieczne zarówno dla tych, którzy z niego korzystają, jak i tych, którzy przebywają w jego pobliżu. Umożliwiają to piłkochwyty, których montaż niejednokrotnie nie jest wykonywany poprawnie. Jak to zrobić, aby piłkochwyty dobrze spełniały swoją rolę? Czy dobrym pomysłem jest, aby kupić ten sprzęt sportowy w pierwszym lepszym sklepie internetowym? Jaka jest jego cena? Wyjaśniamy wszystkie te kwestie!

Piłkochwyty – jakich błędów się wystrzegać?

Bardzo często popełnianym błędem jest mocowanie piłkochwytów zbyt blisko ogrodzenia lub bezpośrednio na nim. Taki sposób montażu sprawia, że zachwiana zostaje stabilność systemu. Przez to słupki mogą się przewrócić, będąc tym samym dużym zagrożeniem. Decydując się na piłkochwyty, należy postawić na dobrze wykonaną konstrukcję, która wyposażona jest w specjalne zastrzały biegnące poprzecznie. Zapewnia to nie tylko bezpieczeństwo całej konstrukcji, ale też właściwe napięcie siatki.

O czym jeszcze należy pamiętać, montując piłkochwyty?

Żeby piłkochwyty spełniały dobrze swoją rolę, trzeba montować je na systemie słupków umieszczonych w specjalnych tulejach przytwierdzonych do podłoża. To najlepszy sposób na to, aby piłkochwyty nie odbijały piłki, a wyłapywały ją.

Należy mieć świadomość, że w dzisiejszych czasach niezwykle dużo sklepów oferuje sprzęt sportowy tego rodzaju. W wielu z nich cena jest niezwykle kusząca, ale niestety nie zawsze idzie to w parze z jakością. Z tego powodu najbardziej opłaca się kupić piłkochwyty renomowanych producentów, które z pewnością świetnie spełnią swoją rolę. Wydanie nieco większej kwoty na pewno niezwykle szybko zwróci się jakością, jaką gwarantują profesjonalne piłkochwyty.