Jeśli robisz remont albo wykonujesz prace rozbiórkowe niewątpliwie na twoim podwórku wala się ogrom niepotrzebnego gruzu. W zgodzie z prawem nie powinno się pozostawiać go na własnym podwórku. Za to może grozić ci grzywna. Co zrobić aby tego uniknąć?

Recykling – sposób na pozbycie się odpadów budowlanych

Gruz to doskonały materiał budowlany, bez względu czy jest to gruz ceramiczny, ceglany czy betonowy. Po poddaniu go obróbce w postaci skruszenia, jest możliwe, by wykorzystać go do budowy dróg, podjazdów czy tarasów. Zastosowań jest dużo i warto korzystać z tak użytecznego surowca. Możesz to zrobić sam, jednak gdy nie znajdziesz dla niego przeznaczenia, zleć to profesjonalnej firmie zajmującej się wywozem ziemi i recyklingiem gruzu. Ta firma od  lat zajmuje się wywozem gruzu w Gdyni. Działa też na terenie całego Trójmiasta. Zaufaj fachowcom i pozbądź się kłopotu.

Gruz i odpady budowlane – jak to wywieźć?

W przypadku, gdy nie zamierzamy zużyć lub przekształcić resztek budowlanych, mamy obowiązek przewieźć je do punktu selektywnego zbierania odpadów w Gdyni. Da się wykonać to we własnym zakresie, ale gdy nie wystarczająco dużym samochodem, możesz skorzystać z oferty profesjonalnego usługodawcy zajmującego się wywozem gruzu i ziemi. Taka taktyka posiada wiele korzyści – przede wszystkim firma zajmująca się wywozem odpadów budowlanych podstawi w wygodnym dla nas miejscu kontener dopasowany wielkością do oczekiwanej ilości pozostałości. Po wyburzeniach wystarczy napełnić go gruzem, a wywóz zostawić firmie. Należałoby pamiętać że za niedostarczenie pozostałości do PSZOK-u lub składowanie ich w miejscu niedozwolonym (to znaczy lokalizacji innej niż zakład utylizacyjny) grozi kara pieniężna w wysokości od 200 zł do aż 5000 zł.