Nie da się ukryć, że transport lądowy to najważniejsza gałąź gospodarki w naszym kraju. Transport determinuje rozwój gospodarczy w każdym z regionów. Z tego właśnie powodu usługi transportowe, zarówno pomorskie czy też podlaskie województwo są bardzo ważne. Zauważmy, że brak możliwości aby dostarczyć surowce jak wywozu gotowych produktów, spowoduje spowolnienie działanie każdej fabryki.

Stan dróg w województwie pomorskim – garść faktów i statystyk

Całkowita długość dróg ekspresowych i autostrad które mieszczą się w województwie pomorskim to sto sześćdziesiąt dziewięć km. Warto również wspomnieć, że drogi w pomorskim są rozwinięte. Czy wiesz, że ich długość to 1,8 tys. km? To się przekłada na średnią gęstość rzędu 10 km na 100 km2 jest to aż piąte miejsce w kraju. Taka modernizacja dróg sprawiła, że ilość wypadków drogowych zmalała. Pamiętajmy również, że samorząd województwa wspomaga gminy i powiaty w modernizacji na drogach niższego szczebla.

Jaki jest stan dróg w województwie pomorskim?

Oprócz powyższego bardzo dobrze rozwinięta jest również kolej na pomorzu, która ma aż 1,2 tys. km. Liczne inwestycje, które prowadzone były przez samorząd sprawiły, że stan infrastruktury kolei się poprawia. Samorząd w pomorskim, pierwszy w kraju podjął decyzję, aby wybudować zupełnie nową linię kolejową czyli linia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Okazała się ona punktem zwrotnym w transporcie, jak i gospodarce obszaru metropolitalnego. Mieszkańcy z województwa pomorskiego najchętniej w Polsce korzysta z pociągów. Warto również dodać, że bardzo prężnie rozwija się Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy.
Źródło: Firma transportowa z Pomorskiego