Siatkówka to niezwykle popularna gra zespołowa. Niezwykle często wybierana jest przez nauczycieli wychowania fizycznego, jest także rozchwytywana w trakcie wakacyjnych wyjazdów – mówimy tutaj oczywiście o jej plażowej odmianie. Jeżeli zamierzamy podejść do niej poważnie, nie można zapominać o odpowiednim wyposażeniu boiska. Jaki sprzęt sportowy jest niezbędny, aby mecz się odbył?

Jak wybrać odpowiednią siatkę oraz słupki do siatkówki?

Trudno wyobrazić sobie boisko do siatkówki bez siatki. W dzisiejszych czasach producenci mają w ofercie modele w kolorze białym i czarnym. Cena, jaką musisz zapłacić za tego rodzaju sprzęt sportowy nie jest przesadnie pokaźna, ale należy pamiętać o pewnych dodatkach. Siatkę należy bowiem na czymś zawiesić. Do tego przeznaczone są słupki do siatkówki, których przekrój może być prostokątny lub owalny. Słupki do siatkówki wyposażone są w specjalny naciąg, co sprawia, że możliwe jest zawieszenie siatki na właściwej wysokości.

Mecz siatkówki – o czym trzeba pamiętać

Jeśli mecz jest naprawdę profesjonalny, to przy boisku nie może zabraknąć stanowiska sędziowskiego. Dobrze jest nabyć profesjonalną osłonę, która zagwarantuje sędziemu bezpieczeństwo i zmniejszy ryzyko ewentualnego urazu. Na każdym boisku musi znaleźć się też piłka. Przepisy dokładnie określają jej obwód oraz masę, która musi wahać się od 260 do 280 gramów. Rzecz jasna jeśli mecz nie jest aż tak zawodowy, to nie trzeba pamiętać o dokładnych wymiarach i wadze piłki. Dobrze jednak zainwestować w porządne akcesoria, które sprawią, że gra będzie przyjemna – niezależnie od szczebla rozgrywki. Dzięki temu sportowcy mogą czerpać nie tylko satysfakcję, ale i radość ze swojego sportu.