Banki coraz częściej proponują promocje, aby zachęcić odbiorców do utworzenia nowego konta osobistego lub stania się posiadaczem karty kredytowej. Nierzadko zdarzają się również promocje bankowe na pożyczki gotówkowe. Gdy spełnimy wymagania promocji, możemy liczyć na wartościową nagrodę, a warunki promocyjne są wyjątkowo opłacalne.
Wpis został napisany w oparciu o wiedzę zaczerpniętą ze strony jakdorobic.pl – promocje bankowe.

Czego dotyczą promocje bankowe?

Najczęściej spotykanymi promocjami bankowymi są te które dotyczą otwarcia konta osobistego, czyli rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i aktywnego używania go. Zazwyczaj nagrodą za to są pieniądze lub nagroda rzeczowa. Promocje bankowe jednak nie ograniczają swoich działań do tego, co raz możesz się spotkać z promocjami kart kredytowych. Warunki, które można dostać, są dużo bardziej korzystne niż za założenie regularnego konta, ale warunki są zwykle bardziej wymagające. Można także znaleźć promocje bankowe na konta oszczędnościowe lub lokaty. Nagrodą tu jest podwyższone oprocentowanie. Lecz aby skorzystać z takiej oferty, zwykle musisz mieć już konto osobiste w danym banku.

Jakie musisz spełnić warunki?

Często banki w zasadach promocji zaznaczają, że warunkiem do skorzystania z promocji jest wyrażenie różnych zgód. Znaczy to, że banki lub firmy z nimi współpracujące będą mogły dzwonić do Ciebie w sprawie swoich nowych ofert lub promocji. 

Innym wymaganiem, z którym możesz zobaczyć, jest wpłata na konto. Można je podzielić na jednorazowe wpłaty, regularne zasilanie konta daną kwotą przez cały czas trwania promocji bankowej ,lub wpływ wynagrodzenia. Jeśli wymagane są systematyczne wpłat,y wygodnym sposobem może się okazać zaplanowanie stałych przelewów na swoim koncie.

Następnym zapisem w regulaminach promocji może być wykonanie płatności kartą na określoną kwotę. jak dużo będzie płatności, ostateczna wartość liczona razem musi tylko wynosić minimum zapisane w regulaminie. Inną opcją, która może być wymagana, jest zrobienie określonej ilości płatności kartą. Analogicznie do poprzedniego punktu, nie ma znaczenia na jak dużą kwotę zrobimy płatność, liczy się tylko ich ilość. 

Coraz częściej banki oczekują także płatności telefonem lub metodą BLIK. Oba te warunki są związane ze skorzystaniem z aplikacji mobilnej banku. Wydaje się to bardzo proste, ale trzeba dysponować odpowiednim telefonem mającym dostęp do internetu, a w przypadku transakcji wykonywanych telefonem także systemu NFC. Forma takich płatności jest taka sama, powinno się wykonać określoną liczbę transakcji lub płatności na stosowną kwotę. Ostatnim warunkiem jest zalogowanie się do panelu klienta na stronie banku. Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć, czy Twoje konto na pewno już działa i włączyć kartę debetową.

Co zyskujesz korzystając z promocji bankowej?

Nagrody mogą być takie jak gotówka, sprzęty elektroniczne, cashback lub bony. 

Im warunki promocji bankowej są łatwiejsze do wykonania, tym zazwyczaj nagroda jest mniejsza. Nagrody rzeczowe to miły bonus, Do tej pory banki oferowały wiele nowoczesnych urządzeń takich jak telefony, zegarki czy głośniki przenośne. {Jeśli chodzi o Vouchery|Gdy mowa o Voucherach), to możemy dostać określoną kwotę na zakupy stacjonarne lub przez internet do wielu popularnych sklepów. Spotyka się również bony na paliwo lub vouchery na usługi internetowe takie jak np. Tidal. Cashback jest najczęściej spotykany podczas płatności BLIKiem, można uzyskać zwrot z zakupów od 1% do nawet 5%.