Wanny ociekowe a także wanny wychwytowe – to produkty, których przeznaczeniem jest składowanie zbiorników a także beczek z {cieczami|substancjami olejowymi, ropopochodnymi, cieczami brudzącymi, materiałami chemicznymi, zapalnymi i łatwopalnymi.

Najbardziej istotne dla każdego zleceniodawcy, jest bezpieczeństwo zleceniobiorców w trakcie wykonywania obowiązków służbowych. Stanowi to kluczowy aspekt, który powinien być elementarnym elementem dla wszystkich pracodawców. Kiedy ludzie czują się bezpieczni podczas realizowania obowiązków zawodowych, są o wiele bardziej efektywni. Sytuacja nabiera znacznie większej wagi, gdy miejsce pracy, samo w sobie, stanowi zagrożenie – np. pełniony zawód jest związany z substancjami szkodzącymi człowiekowi.

Jak chronić się przed wyciekiem szkodliwych substancji w miejscu pracy?

wydajną ochronę przed niebezpiecznym wyciekiem substancji szkodliwych zagwarantują nam wanny ociekowe a także wychwytowe. Dzięki temu, że są one zaopatrzone w fachową kratę a także odpowiedni pojemnik na szkodliwą ciecz. Tego typu innowacyjne rozwiązania to doskonały system na czystość a nade wszystko bezpieczeństwo pracowników, narażają się na kontakt z substancjami szkodliwymi. Jest to fundamentalny składnik posiadania w firmowej kadrze pracowniczej fachowców – im lepiej zaopatrzony warsztat pracy tym większą liczbę wysoko zaawansowanych pracowników do siebie przyciąga. Dlatego jako przedsiębiorca, chce rozwinąć skrzydła na rynku, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem jak specjalistyczne wanny ociekowe i wychwytowe, jako inwestycji w przyszłość i rozwój własnego biznesu.

 Wykorzystanie wanny ociekowej oraz wychwytowej w Twojej firmie?

Na wannie ociekowej i wychwytowej stawia się duże zbiorniki, które mają w sobie różnego rodzaju substancje. W sytuacji, gdy taki zbiornik zostanie uszkodzony, nie musisz się obawiać o wyciek groźnych cieczy – ciecz przez zamontowaną pod zbiornikiem kratkę będzie miała możliwość swobodnie spłynąć do odpowiednio przygotowanej na dole platformy. W taki oto sposób można zarówno bez zagrożeń gromadzić ciecz, ale również od nowa je wykorzystać, gdyż substancja nie zostaje zanieczyszczona w procesie wycieku, a co za tym idzie – jest gotowa do ponownego użycia. Dzięki takiemu obiegowi cieczy, przede wszystkim zachowujemy bezpieczeństwo, jednak to jedna z wielu korzyści takiej metody – nie dorzucamy pracownikom sprzątania, gdyż miejsce pracy zostaje czyste.

Przy wyborze wanien ociekowych oraz wychwytowych należy również skupić się na ich pojemność. Stanowi ona bardzo ważny element całości, ponieważ musi zostać przyporządkowana do wielkości pojemnika. w opinii ekspertów wanna ociekowa powinna być na tyle pojemna, żeby zmieściła w sobie około 10% całej przechowywanej ponad nią objętości.

Jak dbać o wanny ociekowe oraz wychwytowe, aby zostały z nami na lata?

W pierwszej kolejności, podczas zakupu tego produktu najważniejsze jest materiał z którego wykonana jest wanna ociekowa lub wychwytowa. Dlaczego? To bardzo proste; powinno być ono dopasowane do substancji jaka będzie składowana w wannie. Nie należy bowiem doprowadzić do incydentu, podczas którego np. produkty wykonane ze stalowych elementów zostaną użyte do przechowywania silnie żrących cieszy, gdyż nie jest to stosowne do tworzywa z którego została wykonana dana wanna. przechowujemy najbezpieczniej zdecydować się na tworzywa sztuczne, które są przystosowane do magazynowania w nich takich niebezpiecznych cieczy.

Najważniejsze jest dbanie o czystość pojemników a także o swoje bezpieczeństwo – najlepiej jest myć wanny od razu po wycieku. W trakcie pozbywania się zawartości pojemnika nie zapomnij o odpowiednim kostiumie zabezpieczającym i zabezpieczeniu miejsca pracy. Aby zagwarantować długowieczność naszych wanien należy je także adekwatnie często do potrzeb oczyszczać – koniecznie trzeba stosować do tej czynności pompy lub odsysacza cieczy.