Szczotki kojarzą się zwykle z pracami domowymi, głównie z zamiataniem. Trzeba jednak wiedzieć, że szerokie zastosowanie mają również w wielu gałęziach przemysłu. Mowa oczywiście o szczotkach technicznych. Spełniają one kluczową rolę w licznych fabrykach oraz w procesach logistycznych. Długo by wymieniać liczne branże, w jakich stosuje się szczotki techniczne – mowa między innymi o branży spożywczej, chemicznej czy farmaceutycznej.

Jakie są typy szczotek technicznych?

Jest mnóstwo rodzajów tych urządzeń. Mamy na przykład szczotki walcowe lub szczotki pędzelkowe – różnią się przede wszystkim kształtem oraz liczbą zastosowań. Szczególną popularnością może pochwalić się się jednak szczotka druciana tarczowa (możesz kupić ją u producenta – firmie Promat), która jest znana jako rozwiązanie ze wszech miar uniwersalne. Używana jest jako wsparcie do szlifierek kątowych oraz stołowych. Charakteryzuje się nade wszystko ergonomicznym designem, który pozwala na dotarcie do najbardziej niedostępnych miejsc.

Jakie tworzywo jest używane do produkcji szczotek technicznych?

Ze względu na to, że szczotki techniczne są akcesoriami przede wszystkim ściernymi, istotne jest, żeby zostały wyprodukowane z solidnych, trwałych materiałów. Tylko dzięki temu zachowają należytą funkcjonalność i długą żywotność. Części ścierne takich akcesoriów, jak szczotka druciana tarczowa, wytwarza się nade wszystko z polietylenu, poliamidu i podobnych materiałów zapewniających skuteczność działania.