Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że logistyka jest jedną z najsprawniej rozwijających się dziedzin gospodarki. Ciężko wyobrazić sobie normalne życie bez tysięcy ciężarówek, które cały czas zaopatrują sklepy w produkty oraz przewożą inne ważne ładunki. Należy tutaj położyć nacisk na ponadczasowe osiągnięcie w transporcie, a mianowicie szeroko rozwinięte chłodnictwo gdańsk

Lodówka na kołach

Wszystko zaczęło się bardzo dawno temu, a mianowicie już w okolicach 1925 roku, kiedy to pojawiły się na rynku pierwsze urządzenia chłodnicze stosowane w samochodach. Od tamtej pory wszystko znacznie się rozwinęło – w obecnych czasach nie jest problemem przewożenie nawet najcięższych ładunków w przyzwoitych warunkach oraz ściśle określonej temperaturze.
Dlatego odpowiedź na zagwozdkę, czym różni się ciężarówka chłodnicza od zwykłej, jest bardzo prosta – chłodnie uzbrojone są w technologię, która zezwala nie tylko na przewożenie wymagających ładunków we względnie przyzwoitym stanie, ale na bezproblemowe przewożenie ładunków, które wymagają znacznej troski termicznej. Jednym z najbardziej trywialnych i prozaicznych przykładów będą tutaj różnego rodzaju mrożonki.

Nowoczesne technologie a transport chłodniczy

W obecnych czasach istnieje mnóstwo rozwiązań, które zapewniają pomoc w mrożeniu podczas przewożenia towaru. Na uwagę zasługuje chociażby zastosowanie dwutlenku węgla wydobywającego się z suchego lodu, czy na przykład stosowanie specjalnych urządzeń chłodzących napędzanych skromnym silnikiem. Nieustannie stosuje się także prozaiczne wyłożenie całej naczepy lodem – jest to rozwiązanie ze wszech miar proste, ale i bardzo skuteczne, szczególnie na niedługich trasach.