W świetle statystyk aktualnie coraz więcej związków małżeńskich kończy się rozwodem. Chcąc wziąć rozwód, dwie przeciwne strony postępowania muszą być przygotowane\gotowe na to, że jest to związane z rozprawą sądową, kosztami które wiążą się z zatrudnieniem adwokata lub radcy prawnego, bądź prawnika. Jak zatem najlepiej przygotować się do sprawy rozwodowej?

Przygotowanie do rozprawy

Trzeba powiedzieć wprost, że w naszym interesie jest prawidłowe przygotowanie się do sprawy rozwodowej tak, żeby przebiegła ona szybko i bez zbędnych komplikacji. Trzeba zastanowić się nad tym, o co mamy zamiar wnosić, jakie mamy ewentualnie wymagania w stosunku co do drugiej strony oraz co chcemy powiedzieć. Zapisanie sobie wszystkiego na kartce A4, pomoże nam prawidłowo uporządkować oraz sprecyzować wypowiedź, a co za tym idzie, sprawniej zakończy rozprawę.

Do kogo się udać? Aspekt prawny

Radca prawny Kartuzy, adwokat czy prawnik? Który z wymienionych będzie najlepszym rozwiązaniem? Większość zależy od tego, jaki będzie charakter sprawy a zwłaszcza, czy w trakcie rozprawy rozwodowej ma paść dodatkowo orzeczenie o winie. Zapewnienie sobie pełnej pomocy prawnej w temacie rozwodu, jest możliwe u wszystkich wymienionych wyżej osób. Dzięki wybraniu się np. do kancelarii, jesteśmy pewni, iż zasięgamy opinii ekspertów w tym zakresie i mamy dostęp do wszystkich najważniejszych wiadomości. Przygotowanie się do rozprawy sądowej na własną rękę jest niezwykle trudną sztuką, stąd też tak ważne jest to, aby przed wejściem na salę wiedzieć jakie mamy obowiązki i prawa w zaistniałej sytuacji.

Pomoc profesjonalisty

Kiedy podejmiemy decyzję o rozwodzie z orzeczeniem o winie, musimy wiedzieć, iż będzie nam potrzebna pomoc adwokata, który będzie nas reprezentować w sądzie. Wynajęcie odpowiedniego adwokata na terenie większych miast, takich jak Kartuzy, Rzeszów czy Lublin nie będzie problemem, trzeba jednak od początku kompleksowo opisać sytuację i wyszczególnić, jakie mamy postulaty.