Uszczerbek na zdrowiu pojazdu z reguły nie jest ciekawym doświadczeniem dla jego właściciela. Jeśli jednak mowa o małym uszczerbku na karoserii, nie warto panikować. Interwencja lakiernika nie zawsze jest w takim wypadku konieczna. Warto zastanowić się nad wielkością szkód i udać się do specjalisty, dla którego wyciąganie wgnieceń to normalna sprawa.

Jak wygląda wyciąganie wgnieceń w samochodzie?

Jak wygląda wyciąganie wgnieceń? Robi się to przy pomocy specjalnego kleju oraz akcesoriów, które pozwalają na szybką naprawę karoserii bez ingerowania w jej strukturę. Należy wiedzieć, że nałożenie kolejnej warstwy lakieru idzie w parze ze znacznym spadkiem wartości pojazdu, więc nie zawsze jest to korzystne rozwiązanie.

Jaki jest koszt wyciągania wgnieceń?

Rzeczy jasna wyciąganie wgnieceń wydaje się łatwe do samodzielnego zrobienia, ale kiedy nie mamy w tym zakresie pewności, należy udać się do mechanika lub blacharza, który zna temat od podszewki. Ceny takiej usługi są stosunkowo niewielkie, a czas jej wykonania tak krótki, że bardzo często jeszcze tego samego dnia pojazd będzie gotowy. W związku z tym zalecamy, aby nie panikować i spytać specjalistę, czy może obyć się bez lakierowania. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze nie tylko w tej chwili, ale i w trakcie późniejszej sprzedaży samochodu.

Artykuł postał na podstawie informacji ze strony firmy http://www.eurograd.pl/. Jest to lider z okolic Krakowa z dziesięcioletnim doświadczeniem w branży.