Beton używany jest na każdej budowie, tworzy się z niego fundamenty i stropy, oraz drogi. Co warto o nim wiedzieć i jaki jego typ kupić? Kiedy możemy zastosować beton zwykły, a kiedy powinniśmy poszukać firmy produkującej beton towarowy? Jeżeli jesteś na etapie budowy domku to ten artykuł jest dla Ciebie idealny.

Beton towarowy a beton zwykły – jaka to różnica?

Podstawową różnicą jest receptura tego wyrobu. Beton zwykły jest bardziej miękki niż beton towarowy. Ten pierwszy tworzony jest z mineralnego kruszywa skalnego, takiego jak piasku, żwiru i grysu, który jest połączony z cementem. Beton towarowy spełnia konkretne standardy i jest zdecydowanie bardziej trwały. W jego formule znajdują się standardowo 2 typy kruszyw – drobne i grube, cement i woda, a także dodatki uszlachetniające. Jest on przez to bardzo plastyczny.
W dodatku beton zwykły przeważnie wyrabiany jest na placu budowy bezpośrednio przed użyciem, a beton towarowy robiony jest na węzłach betoniarskich na przykład w województwie Mazowieckim i przewożony na budowę w przeznaczonych do tego betonowozach. Przez te różnice beton zwykły ma zastosowanie w innych miejscach niż ten towarowy.

Czy beton towarowy możemy zrobić samemu na budowie?

Wytwarzanie betonu towarowego dzieje się w zasadzie automatycznie. Maszyna wymierza odpowiednie proporcje i dodaje odpowiednią ilość kolejnych tworzyw. W związku z tym beton towarowy każdorazowo ma taką samą formułę, prawidłową konsystencję oraz solidność. Nie ma także możliwości pomyłki przy jego tworzeniu. Robiony jest on przez fabrykę i jako gotowy wyrób przewożony na plac budowy.
Z racji tego, że beton towarowy jest niewiarygodnie trwały i jego cena nie jest wysoka, to wykorzystywany jest na dobrą sprawę na wszystkich placach budowy. Stawiając budynek sto razy bezpieczniej jest zamówić gotowy beton towarowy od firmy produkującej go i nie wystawiać się na ryzyko.

Gdzie zamówić beton towarowy?

Z uwagi na fakt, że beton towarowy jest niesamowicie popularnym tworem, na rynku mamy dużo jego producentów. Koniecznie pamiętaj aby sprawdzić komentarze o producencie, zanim zamówimy stamtąd mieszankę. Na pewno godny zainteresowania beton towarowy kupisz w Sokołowie Podlaskim. Tu liderem na rynku jest Bet-Bud – beton towarowy. Zdecydowana część specjalistycznych wytwórni betonu może się pochwalić certyfikatami od niezależnych instytutów, między innymi przez System Zakładowej Kontroli Produkcji oraz Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego. Spójrzcie także na to czy producent, od którego chcecie zakupić beton, transportuje towar do wybranej przez Ciebie lokalizacji. W tym temacie z pewnością nie rozczaruje Cię wytwórnia Bet-Bud Sokołowa Podlaskiego.