Z roku na rok wzrasta liczba rejestrowanych w Polsce busów.

Przez swoją specyfice dostawczaki sprawdzają się prawie w każdych warunkach. Co prawda wygodniejszym i bardziej mobilnym środkiem transportu są klasyczne samochody osobowe. Natomiast o autach dostawczych można z pewnością stwierdzić, że są to auta do misji specjalnych. Spełniają swoją rolę przy różnego typu przewozie. Są użyteczne w sektorze budowlanej(ym), przy przeprowadzkach, transporcie towarów i osób. Od niedawna busy święcą triumfy wśród turystów. W jakich innych okolicznościach wykorzystywane są busy? Czy warto wziąć pod uwagę zakup lub wynajem busa?

Wady i zalety busów

Kwesti(a)ą, która odróżnia busy od innych aut są przede wszystkim gabaryty. Taki pojazd może przewieźć dużo towaru o różnych wymiarach. Busy bywają chętnie używane do przeprowadzek – dają możliwość zaoszczędzić(enia) czas(u). Bardzo dobrze sprawują się także przy przewozie osób. Busy mogą zabrać na pokład do 9 osób. Zatem jest to opcja, które implementuje się na mniej popularnych trasach. Transport zagraniczny to następna nisza, gdzie angażuje się busy. Są mniej kosztowne w eksploatacji niż TIRy. Ponadto są szybsze i nie dotknięte ścisłymi zasadami. Tego typu pojazd bez problemu może też wjeżdżać w miejsca gdzie poruszanie się samochodami ciężarowymi jest zabronione.

Co więcej istnieje dosyć sporo opcji modyfikowania busów do określonych celów. Możliwe jest przykładowo przystosowanie pojazdu do przewozu osób niepełnosprawnych. Można również spotkać pasjonaci(ów), którzy przerabiają auta dostawcze na mobilne domy. 

Gdzie busy znajdują zastosowanie?

Jak wskazano wyżej, busy stają się popularnym wyborem wśród turystów. Wycieczki w familijnym gronie lub wśród przyjaciół dają dzięki nim całkowicie nietuzinkowe wrażenia. Do busa może wsiąść więcej osób niż do typowej osobówki. Można też spakować do niego dużą liczbę bagaży. W razie chęci można w nim spać! Lub w jego sąsiedztwie rozkładać namiot.

Branża budowlana(y) także czerpie korzyści z wykorzystania busów. Jest to perfekcyjny pojazd do załadunku materiałów budowlanych i sprzętu. Pracownikom budowlanym daje mobilność i pewność, że wszystkie potrzebne rzeczy do pracy znajduje się w zasięgu wzroku.

Innym sektorem, który chętnie korzysta z busów jest branża komunikacyjna. Dużą popularność zyskują przewozy typu door-to-door. Kierowca odbiera pasażera pod adresem A i zawodzi pod adres(em) B. Busami często odbywa się komunikacja zagraniczny(a). Oprócz tego firmy wykorzystują busy do przewozu pracowników. Dobrym przykładem jest Wielkopolska. Poznań i reszta województwo(a) są położone nieopodal granicy. Zatem busy robotnicze kursują do kraju naszych zachodnich sąsiadów.

Wynajem busów – czy to opłacalne?

Firmy trudniące się wynajmem busów także czerpią zyski z boomu tego rodzaju aut. Zapotrzebowanie jest {duże(y)|spore(y), w związku z czym, powstaje coraz więcej firm o takim charakterze. Busy są użyteczne szczególnie gdy prowadzi się własną działalność. 

W przypadku gdy bus jest nam potrzebny raz na jakiś czas warto postawić na wynajem busów. Poznań, Wrocław, Kraków, praktycznie w każdym większym i mniejszym mieście funkcjonują już firmy świadczące tego rodzaju usługi.

Decyzja o wynajęciu busa powinna być dyktowana naszymi jasno określonymi potrzebami. Zanim wypożyczymy samochód dostawczy warto zapoznać się ze detalami oferty i umowy najmu. Pozwoli to uniknąć ewentualnych problemów. Istotne jest aby korzystać ze sprawdzonych(e) przedsiębiorstw. Zapewnia to gwarancję, że pojazdy będą w stu procentach bezpieczne, a obsługa klienta na właściwie wysokim poziomie.